Każda firma ma obowiązek składania corocznego zeznania podatkowego, większość firm musi także regularnie prowadzić dokumentacje księgową, a część przedsiębiorstw sporządza także kwartalne rozliczenia.

We wszystkich tych kwestiach konieczna jest pomoc księgowa, jednak bywają firmy, których rozliczenia bywają kwestią jeszcze bardziej skomplikowaną przykładem są tutaj konsorcja, ogromne zagraniczne korporacje czy firmy zarejestrowane za granicą. Dla takich firm idealnym wyborem będzie wynajęcie biura księgowego do zadań specjalnych. Przykładem takiego biura jest między innymi – http://biuroksiegowewhiszpanii.pl/uslugi-podatkowe/.

 

Takie biura księgowe oferują między innymi prowadzenie księgowości zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w danym kraju, bo należy pamiętać, że rejestracja firmy za granicą (w czym także pomagają takie biura) to zaledwie pierwszy etap w kontaktach z administracją danego kraju. Później konieczne jest coroczne (lub częstsze) rozliczanie się z tamtejszymi odpowiednikami urzędów skarbowych na podstawie dokumentacji przewidzianej w prawie danego kraju.

 

Najczęściej biura księgowe oferujące wsparcie księgowe w zakresie prowadzenia finansów w danym kraju proponują swoim klientów obsługę w ich rodzimym języku, a więc w tym przypadku  będzie to język polski, zaś pośredniczą w załatwianiu wszystkich spraw urzędowych ze względu na to iż posiadają personel mówiący w języku danego kraju. Jest to zatem znaczne ułatwienie zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy chcą otwierać firmy lub ich filie za granicą, a nie władają rodzimym językiem danego kraju (trudno tego wymagać, jeśli firma ma np. filie w 10 krajach, niewielu jest ludzi władających 10 językami).

 

Często bywa tak, że biura, które oferują prowadzenie księgowości w danym kraju i reprezentowanie klienta przed tamtejszymi urzędami są mają swoją siedzibę za granicą lub posiadają filię w Polsce i w danym kraju. W obu przypadkach, podobnie jak większość polskich biur księgowych udostępniają one klientom możliwość kontaktu z biurem za pośrednictwem internetu, coraz liczniejsza grupa biur księgowych udostępnia także platformy internetowe, na których klient może się zalogować za pośrednictwem indywidualnego hasła i loginu i śledzić na bieżąco swoje rozliczenia, wydawać dyspozycje do biura czy też zadawać pytania oraz pozostawać na bieżące z wszystkimi sprawami księgowymi dotyczącym prowadzonej przez niego działalności. Daje to ogromną wygodę, a przedsiębiorca może sprawdzać swoje rozliczenia już po godzinach działania biura, co bywa doceniane przez klientów zwłaszcza w nagłych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *