Agata (właścicielka salonu kosmetycznego): mam mały salon kosmetyczny w Rzeszowie. Muszę przyznać, że samochód firmowy okazał się dla mnie niezbędnym elementem prowadzenia biznesu. Niektóre usługi świadczymy bowiem z dojazdem do domu klientki. W soboty, gdy umawiamy makijaże ślubne z dojazdem często musimy w krótkim czasie dostać się z jednego końca miasta na drugi, dlatego właśnie samochód jest u nas bardzo potrzebny. Nie wykorzystujemy go może często, ale są takie dni, że bez niego na pewno nie udałoby się nam umówić tylu wizyt, a to oznacza, że zyski byłyby mniejsze.

Konrad (prezes przedsiębiorstwa produkcyjnego z branży meblarskiej): nasza firma z racji tego, że produkujemy meble, musi mieć flotę pojazdów, która umożliwia nam dostarczenie ich zarówno do hurtowni, sklepów, jak i klientów indywidualnych. W związku potrzebujemy z jednej strony samochodów dostawczych, a z drugiej osobowych, którymi poruszają się nasi przedstawiciele handlowi, prowadzący rozmowy z większymi odbiorcami mebli: sklepami, hurtowniami i firmami.

Krzysztof (właściciel firmy budowlanej): w mojej firmie potrzebne są samochody, bo mamy różne zlecenia z całej Polski. Gdybyśmy chcieli, żeby każdy nasz robotnik samodzielnie dostawał się na miejsce pracy to trwałoby to bardzo długo, zdecydowaliśmy się, więc na długoterminowy wynajem busów, na takich zasadach – długoterminowy wynajem busów w krakowie. Dzięki temu możemy dowozić pracowników na miejsce, a nie musieliśmy kupować busa.

Marian (CEO w agencji interaktywnej): od początku powstania naszej firmy zakładaliśmy, że będziemy nasze działania oferować zagranicznym klientom. Początkowo zyskiwaliśmy małe firmy, które zamawiały nasze usługi przez internet. Z czasem zaczęły się nami interesować większe marki, często zapraszają nas na rozmowy w różne miejsca świata. Chcą poznać ludzi, z którymi będą pracować. Wobec tego samochód stał się nieodłącznym elementem naszego biznesu. Jeśli są to firmy z sąsiadujących krajów, zawsze jeździmy samochodem, jeśli z odleglejszych, wówczas samochód zostawiamy na lotnisku, a w innym kraju wynajmujemy auto w wypożyczalni.

Maria (właścicielka sklepu z tekstyliami): prawdę powiedziawszy w mojej firmie nie mamy samochodu, bo jest on nam nie potrzebny. Dostawcy sami przywożą do nas towary, a jeśli chcemy coś zamówić to robimy to poprzez przedstawicieli handlowych, albo za pośrednictwem internetu. Samochód firmowy wiąże się z dodatkowymi kosztami, których postanowiliśmy sobie oszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *