Przetarg to z punktu widzenia firmy go organizującej bardzo dobra forma wyboru firmy, która dostarczy sprzęt czy też wykona usługę. Firmy, które biorą udział w takim postępowaniu będą chciały przygotować jak najlepszą, konkurencyjną w stosunku do innych, ofertę. Ze względu na fakt, że proces postępowania przetargowego jest długotrwały i wymaga odpowiedniej realizacji firmy często decydują się na niego w chwili, gdy mają zapotrzebowanie na znaczną liczbę produktów czy usług.

W praktyce oznacza to, że startując w przetargu możesz zyskać niezwykle wartościowe zlecenie, które pozwoli Twojej firmie się rozwinąć. W sieci można znaleźć liczne strony, na których publikowane są ogłoszenia przetargowe. Chcąc wystartować w przetargu należy pamiętać, że część organizujących je firmy wymaga wniesienia pieniężnego zabezpieczenia, które dodatkowo gwarantuje, że warunki umowy będą identyczne z przedstawionymi w ofercie. Więcej na temat takiego zabezpieczenia można przeczytać na stronie – wadium przetargowe. Przetarg jest jednym ze sposobów pozyskiwania klientów. Firmy zamiast inwestować krocie w działania marketingowe, często stawiają właśnie na udział i zwycięstwo w przetargach.

Właśnie ze zwycięstwa czy może właściwiej byłoby powiedzieć z przegranych w przetargach, rodzą się pewne stereotypy. Często można bowiem usłyszeć, że nie ma sensu brać udziału w takich postępowaniach, bo najczęściej są one ustawione pod konkretną firmę, która z góry wiadomo, że wygra w przetargu. Takie opinie można szczególnie często usłyszeć od firm, które przygotowały naprawdę bardzo niskie ceny w przedłożonej ofercie.

Warto jednak pamiętać, że podczas podejmowania decyzji o wyborze wykonawcy, firmy nie kierują się wyłącznie kwestiami finansowymi (choć w wielu przypadkach mają one decydujące znaczenie), ale także renomą firmy, udzielonymi czy przyobiecanymi gwarancjami kontraktowymi, wielkością firmy, tym jak długo istnieje ona na rynku oraz tym czy obsługiwała ona wcześniej firmy z danej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *