Czy założenie spółki w Hiszpanii to dobry pomysł?

Coraz więcej Polaków decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej poza granicami swojego rodzinnego kraju. Okazuje się to często bardziej dochodowe albo jest najlepszym rozwiązaniem, gdy mieszka się zagranicą od wielu lat. Popularnością cieszy się np. założenie spółki w Hiszpanii i nie jest to dziełem przypadku. Sprawdźmy, czy to rzeczywiście dobry pomysł i jakie zalety ma własna spółka w Hiszpanii!

Dlaczego założenie spółki w Hiszpanie jest coraz bardziej popularne?

Regiony Madrytu, Katalonii czy Andaluzji coraz częściej skłaniają polskich przedsiębiorców do rozpoczęcia tam nowego biznesu albo poszerzenia obecnie prowadzonej działalności. Z czego to wynika? Motywatorem wbrew pozorom nie jest piękna hiszpańska pogoda czy liczne zabytki, ale kwestie praktyczne, które mogą wpływać na wyniki finansowe spółki w Hiszpanii.

Przede wszystkim przedsiębiorcy zyskują możliwość założenia różnych rodzajów działalności – do dyspozycji są zarówno te jednoosobowe, jak też z ograniczoną odpowiedzialnością, jawne czy komandytowe. Same formalności nie są skomplikowane i bardzo przypominają te polskie, dlatego nie sprawiają problemu potencjalnym biznesmenom. Co więcej, obowiązuje tam przyjazny przedsiębiorcom system ulg podatkowych – można uzyskać je zarówno za założenie spółki w Hiszpanii, jak też na rozwój czy modernizację firmy. Wszelkiego rodzaju dofinansowania obowiązują na poziomie centralnym oraz regionalnym, co daje spore możliwości wszystkim przedsiębiorcom.

Bardzo duże wsparcie w Hiszpanii uzyskują zwłaszcza firmy z branży turystycznej oraz odnawialnych źródeł energii – jeżeli więc któraś z tych dziedzin jest Twoją specjalizacją, możesz założyć tam działalność i cieszyć się licznymi ulgami oraz dofinansowaniami.

Wszystko to sprawia, że założenie spółki w Hiszpanii może być niezwykle opłacalne i dlatego warto się nad tym zastanowić – zarówno, jeżeli chcesz się tam przeprowadzić, jak też poszerzyć swoje działania o Półwysep Iberyjski.

Interesuje Cię spółka w Hiszpanii? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Założenie spółki w Hiszpanii nie jest skomplikowane, zwłaszcza dla osób, które dobrze znają tamtejszy język. Jednak chcąc zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć wszelkich obowiązków formalno-prawnych, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. Jeżeli interesuje Cię spółka w Hiszpanii, możesz postawić na biura księgowe, które zajmą się wszelkimi kwestiami, doradzą Ci najlepszą opcję i będą reprezentowały Cię przed instytucjami.

Pamiętaj tylko, by znaleźć takich specjalistów, którzy będą w stanie w stu procentach spełnić wszelkie Twoje oczekiwania. Podczas wyboru biura zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • specjalizację – jeżeli jest nią zakładanie spółek w Hiszpanii, zyskasz kompleksowe wsparcie i pewność tego, że na etapie rozpoczynania działalności unikniesz wszelkich błędów;
  • doświadczenie – dzięki niemu specjaliści będą działać sprawniej i skutecznie pomogą Ci w każdej kwestii;
  • opinie o biurze księgowym – znajdziesz je w różnych miejscach w Internecie i będą one stanowiły doskonałą weryfikację jakości świadczonych przez dane biuro usług.

Masz pytania? Skontaktuj się ze specjalistami z https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek/

Czy założenie spółki w Hiszpanii to dobry pomysł?
Przewiń do góry