Jak zorganizować firmowy wyjazd integracyjny?

Firmowy wyjazd integracyjny zazwyczaj dzieli się na dwie części – pierwszą część edukacyjną oraz drugą część, podczas której pracownicy mogą pozwolić sobie na odrobinę wspólnej zabawy. Organizacja wyjazdu integracyjnego jest z tego względu niezwykle trudna, ponieważ musimy znaleźć miejsce, w którym możliwe będzie przeprowadzenie szkolenia czy konferencji służbowej, ale też dostęp do różnego rodzaju atrakcji, dzięki którym uczestnicy wyjazdu będą mogli się zrelaksować i wynagrodzić sobie ciężką pracę. Jednak wybór miejsca, w którym odbędzie się wyjazd integracyjny to dopiero wierzchołek góry lodowej. Jak więc zorganizować firmowy wyjazd integracyjny pod Warszawą?

 

Na początek…

określ cel wyjazdu integracyjnego. Czasem integracja pod Warszawą to jedynie pretekst do wyrwania się z miasta i dobrej zabawy. Jednak w większości przypadków pracodawcy, którzy decydują o zorganizowaniu firmowego wyjazdu integracyjnego mają na celu poprawę relacji pomiędzy pracownikami każdego szczebla. Istnieją również wyjazdy integracyjne, które organizowane są w formie nagrody za osiągnięcia zawodowe, choć w tym przypadku można by powiedzieć o wyjeździe motywacyjnym. Określenie celu wyjazdu jest niezwykle ważne, ponieważ ułatwi nam samodzielną organizację, ale również będzie kluczowe w przypadku, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług agencji eventowej, która organizację imprez takich jak firmowy wyjazd integracyjny ma w małym palcu!

 

Ustal datę i miejsce wyjazdu integracyjnego

Wyjazd integracyjny warto zaplanować ze sporym wyprzedzeniem czasowym tak, aby wszyscy nasi pracownicy mogli wziąć udział w wydarzeniu. Choć to organizator wydarzenia odpowiada za ustalenie daty i miejsca wyjazdu oraz rezerwację sali konferencyjnej, miejsc noclegowych czy dodatkowych atrakcji dla całej grupy, musi on mieć na uwadze wszystkich uczestników wyjazdu integracyjnego i ustalić jeden termin, który będzie odpowiedni dla każdej osoby. I o ile większość organizatorów nie ma problemu ze znalezieniem terminu, który będzie odpowiadał wszystkim zaproszonym pracownikom, tak coraz trudniej jest znaleźć miejsce, w którym każdy z nich będzie mógł poczuć się komfortowo i oderwać się od codzienności.

 

Gdzie zorganizować firmowy wyjazd integracyjny?

Większość organizatorów stawia na obiekty w pobliżu natury, takie jak np. resort & spa Talaria.pl, w którym uczestnicy wyjazdu integracyjnego mogą skorzystać z sal konferencyjnych podczas sesji szkoleniowych w pierwszej części wyjazdu, a po zakończonych naukach, przejść do strefy spa i relaksu. Warto jednak rozważyć wszystkie dostępne opcje i dopasować je do wszystkich uczestników wydarzenia. Jeśli w Twojej firmie pracują sami mężczyźni, większą frajdą dla nich będzie przejażdżka offroad czy mecz paintballa. Wyjazd do spa będzie dla nich totalną stratą czasu. Pamiętaj jednak, że jeśli zaplanowany przez Ciebie wyjazd integracyjny będzie trwał dłużej niż jeden dzień, musisz zapewnić uczestnikom nocleg. Biorąc pod uwagę wszystkie przygotowane atrakcje, przeprowadzone szkolenia, zapewnienie posiłku oraz noclegu, może przewyższać zaplanowany na firmowy wyjazd integracyjny budżet, a to może sprawić, że wydarzenie to okaże się totalną porażką.

Jak zorganizować firmowy wyjazd integracyjny?
Przewiń do góry