Regulamin na stronie www – pomoc prawna

Jeżeli prowadzisz lub chcesz prowadzić swoją własną stronę internetową – np. sklep online czy stronę swojej firmy świadczącej różnego rodzaju usługi, potrzebny będzie dobrze zredagowany regulamin na Twojej stronie www.

Regulamin strony www zawiera kilka istotnych dla użytkowników – obowiązkowych punktów. A to wszystko niezależnie od tego, regulamin ten dotyczy sklepu internetowego czy też świadczenia usług drogą elektroniczną.

Regulamin na stronie www – o czym musisz wiedzieć?

Nawet w przypadku, jeżeli zakładasz najprostszą stronę, która jest po prostu wizytówką Twojej firmy, koniecznym jest stworzenie dokumentu zgodnego z przepisami. Do zredagowania tego dokumentu w zdecydowanej większości przypadków trzeba będzie skorzystać z pomocy prawnej. Polska kancelaria smr-law w Austrii przygotuje dla Ciebie regulamin na stronie www, uwzględniając m.in. takie kwestie jak np.:

  • od czego powinno się zacząć pisanie regulaminu na stronie www?
  • gdzie należy umieścić zapis dotyczący polityki prywatności?
  • czy na pewno regulamin www jest niezbędny na Twojej stornie internetowej?

Regulamin na stronie www / w sklepie internetowym ma za zadanie m.in. poinformować Twoich klientów o podstawowych rzeczach dotyczących Ciebie, Twojej firmy, strony internetowej, sklepu online, obowiązkach wobec nich – konsumentów, a także o ich prawach.

W przypadku, gdy takie informacje nie znajdą się na Twojej stronie, potencjalni klienci mają prawo być oburzeni, natomiast Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – UOKiK – może nawet nałożyć na Ciebie karę!

W jakich przypadkach trzeba mieć regulamin na stronie www?

Regulamin na stronie internetowej określa prawa oraz obowiązki przedsiębiorcy, a także użytkowników danej strony. Jeżeli regulamin jest klarowny oraz zgodny z prawem i jeżeli obejmuje on wszelkie sytuacje, jakie mogą się przytrafić w czasie korzystania z Twojego serwisu, może w znaczący sposób ułatwić korzystanie z tego serwisu www.

Regulamin sklepu internetowego – online – jest oczywiście obowiązkowy. W nim precyzuje się np. warunki oraz koszty dostawy, a także reklamacje, warunki zwrotów itp. Lecz nawet, gdy nie prowadzisz sprzedaży online, także potrzebny będzie Ci regulamin na stronie www. Każda strona, na której są świadczone jakiekolwiek usługi drogą elektroniczną, musi posiadać regulamin. Jeżeli zastanawiasz się jak powinien wyglądać regulamin na Twojej stronie internetowej, przydatna będzie pomoc prawna. Posiadający taką fachową wiedzę radca prawny pomoże Ci na każdym etapie tworzenia regulaminu Twojej strony internetowej.

Co się stanie, jeżeli nie masz regulaminu na stronie www swojej firmy?

Pamiętaj, że jeżeli na stronie www Twojej firmy konieczne jest zamieszczenie regulaminu, a Ty tego   nie zrobisz, powinieneś liczyć się z konsekwencjami. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – UOKiK może nałożyć na ciebie karę. W skrajnych przypadkach kara ta może wynieść nawet 10% rocznego obrotu, liczonego za zeszły rok. Jest to najwyższa kara, jaka może zostać nałożona prze UOKiK na przedsiębiorcę za różne praktyki, które mogą się okazać niekorzystne dla konsumentów.

Skorzystaj z pomocy prawnej SMR Law https://www.smr-law.at/pl/

 

Regulamin na stronie www – pomoc prawna
Przewiń do góry