Czym są zamiatarki drogowe? Jak używa się tych pojazdów na co dzień?

Przestrzeń miejska wymaga oczyszczania na bieżąco na szereg różnych sposobów. Z jednej strony oczywistą kwestią jest regularny wywóz odpadów, ale władze miasta zatrudniają także operatorów pojazdów, które na bieżąco sprzątają ulice z wykorzystaniem zamiatarek drogowych. W zależności od terenu, na którym ma się taka zamiatarka poruszać, można odpowiednio dostosować jej rodzaj i wielkość tak, aby nie miała problemu z poruszaniem się i efektywnym sprzątaniem zanieczyszczeń.

Standardowo do dyspozycji są duże, efektywnie oczyszczające powierzchnię, duże zamiatarki, jak i niewielkie, bardziej kompaktowe modele, które wyróżniają się swoją zwrotnością. Wszystkie te modele można znaleźć na stronie Terberg Matec. Przedsiębiorstwo to poza dystrybucją tych maszyn zajmuje się także wykonywaniem ich przeglądów technicznych, a jeśli to konieczne oferuje także oryginalne części do zamiatarek.

Duże zamiatarki- gdzie będą pożądane?

Największe i najefektywniej działające zamiatarki swoim wyglądem przypominają klasyczny samochód ciężarowy. Także z tego względu są one w stanie transportować nawet bardzo duże zbiorniki w swoim wnętrzu- zbiornik na czystą i brudną wodę użytkową, a także kontener na odpady. Z tego wynika także fakt, że takie zamiatarki będą w stanie przy jednokrotnym przejeździe oczyścić naprawdę bardzo dużą powierzchnię dróg, co ma znaczenia na drogach głównych, gdzie powierzchnia do oczyszczenia jest bardzo duża.

Sporej wielkości, ciężarowe zamiatarki również będą wyposażone w specjalistyczny osprzęt. To, co wyróżnia jednak ten typ zamiatarek to ewentualne jego umiejscowienie. W większych modelach rzadko umieszcza się szczotki obrotowe na froncie maszyny. Znacznie częściej są one zainstalowane na hydraulicznych wysięgnikach z boku pojazdu, ale też równie często można je spotkać w charakterze osprzętu wleczonego. W takiej sytuacji ich praca jest widoczna w lusterka bocznych lub w lusterku tylnym.

A gdzie najlepiej sprawdzą się modele kompaktowe?

Oryginalne części do zamiatarek dostępne są zarówno do większych, jak i mniejszych modeli zamiatarek, chociaż w praktyce dzieli je bardzo wiele. Mniejsze zamiatarki doskonale radzą sobie w centrach miast, gdzie duże modele nie mogłyby wjechać. Najczęściej, takie zamiatarki mają szczotki obrotowe na froncie maszyny, a ich pracę można na bieżąco obserwować z poziomu kabiny operatora. W dalszym ciągu taka zamiatarka transportuje z tyłu potrzebne do oczyszczania ulic zbiorniki, ale mimo wszystko są one nieporównywalnie mniejsze. Takie zamiatarki raczej nie poruszają się też ze zbyt dużą prędkością, ale ich praca może być naprawdę efektywna. Oczyszczają drogi, pobocza, place, chodniki, przystanki autobusowe i tramwajowe, a nawet torowiska. Docierają wszędzie, gdzie tylko mają taką możliwość, a pozwalają im na to niewielkie rozmiary, a często także dodatkowe ułatwienie w postaci przegubowej ramy.

https://www.terbergmatec.pl/

Czym są zamiatarki drogowe? Jak używa się tych pojazdów na co dzień?
Przewiń do góry