Hiszpania- czy to odpowiednie miejsce do prowadzenia własnej firmy?

Hiszpania jest krajem, który przez wiele osób jest uznawany za przyjazny dla przedsiębiorców. Firmy, które dopiero startują na rynku mogą liczyć na możliwość skorzystania z licznych dofinansowań, programów pomocowych na start czy ulg podatkowych na pierwsze dwa lata prowadzenia działalności. Zwiększa to szanse na to, aby taka firma faktycznie mogła utrzymać się na rynku przez dłuższy czas ciągle się rozwijając. Jednakże, czy warto zakładać firmę w Hiszpanii, jakiego typu działalność powinna to być i na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, gdzie chcemy założyć firmę- zawsze konieczna jest odpowiednia analiza rynku

Być może łatwiej jest taką rzetelną analizę rynku przeprowadzić w Polsce znając już panujące tutaj realia, jeśli jednak mieszkamy już jakiś czas za granicą, a nawet jeśli tam pracujemy i dysponujemy odpowiednim doświadczeniem- nie powinniśmy mieć problemu z jej wykonaniem także w Hiszpanii. Często bywa tak, że sama intuicja nie jest wystarczająca. Przede wszystkim zawsze warto mieć na uwadze, że wstępem do jakichkolwiek działań powinien być biznesplan- warto go przygotować nawet wtedy, kiedy nikt od nas takiego dokumentu nie wymaga. W biznesplanie zajmujemy się identyfikacją celów biznesowych, wykonujemy analizę konkurencji, a także sprawdzamy, czy na rynku faktycznie istnieje zapotrzebowanie na usługę, jaką będziemy chcieli świadczyć czy też na towar, który będziemy oferować w sprzedaży. Mając takie informacje znacznie łatwiej będzie nam wystartować.

Jeszcze zanim zarejestrujemy nową firmę, warto poświęcić kilka chwil na to, aby sprawdzić, jaka będzie dla nas najkorzystniejsza forma takiego podmiotu. W Hiszpanii poza samozatrudnieniem- czyli jednoosobową działalnością gospodarczą, którą znamy także z Polski- sporą popularnością cieszy się także możliwość założenia spółki. W szczególności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka w pojedynkę? Możliwość skorzystania z ulg podatkowych

Spółka to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy rozpocząć prowadzenie firmy z kimś jeszcze, czyli kiedy przystępujemy do rejestracji podmiotu wraz ze wspólnikami. Spółkę można jednak zarejestrować także w pojedynkę, jeśli z jakichś względów uznamy, że jest to dla nas korzystniejsze rozwiązanie. A faktycznie- tak może być chociażby ze względów podatkowych. Nowe spółki, które rozpoczynają swoją działalność na rynku mogą liczyć na ulgę podatkową przez pierwsze dwa lata swojej działalności na rynku.

Kwestie podatkowe wydają się zawiłe już na starcie działalności? W takim przypadku, już nawet zastanawiając się, czy warto zakładać firmę w Hiszpanii na pewno dobrze jest mieć kontakt do doświadczonego księgowego. Biuro rachunkowe godne zaufania można znaleźć na stronie- accountingservicesinspain.com. W przypadku spółek preferencyjna stawka podatkowa wynosi 15% w stosunku do 25% stawki standardowej. Jest to atrakcyjna możliwość nawet w stosunku do wysokości podatku dochodowego, jaki muszą płacić przedsiębiorcy mający zarejestrowaną jednoosobową działalność gospodarczą.

Zapraszamy https://accountingservicesinspain.com/!

Hiszpania- czy to odpowiednie miejsce do prowadzenia własnej firmy?
Przewiń do góry