Najlepsze biuro dla firmy na start

wspaniałe biuro

Są takie działalności, które właściwie niemalże od razu potrzebują odpowiedniego lokalu- albo po to, aby móc pomieścić swoje zaplecze magazynowe, ale też chociażby po to, aby klienci mogli korzystać w takim lokalu z oferowanych usług. W takim przypadku, otwierając firmę od razu trzeba zająć się tematem wynajmu i zacząć przeglądać dostępne ogłoszenia. Szybko przekonamy się, że wynajem biura czy też lokalu usługowego nie jest taką prostą sprawą, gdyż taki lokal może posiadać szereg cech charakterystycznych, które mogą nam nie odpowiadać, ale które też mocno mogą wpływać na cenę. Dlatego najlepiej przeszukiwać poszczególne oferty mając chociażby minimalny zapas czasu. Dobrze jest też wiedzieć o tym, że od wiosny do jesieni na rynku pojawia się znacznie więcej ofert niż w sezonie zimowym, a co za tym idzie- wybór jest większy i znacznie szybciej można znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało. Szukać można też na dwa sposoby. Możemy robić to samodzielnie poprzez regularne przeglądanie pojawiających się ogłoszeń w danym mieście. Drugim sposobem jest najem biura za pośrednictwem biura nieruchomości. Trzeba jednak mieć taką świadomość, że z pośrednikiem wynajem powierzchni biurowych może się dla nas okazać znacznie bardziej kosztowny. Z drugiej strony- możemy zaoszczędzić czas, który jest potrzebny do przeszukiwania ofert. Jak więc widać, wiele zależy od funduszy, jakimi dysponujemy i od czasu, jaki posiadamy na to, aby móc zająć się tym tematem.

Te aspekty na pewno trzeba będzie wziąć pod uwagę

Już podczas przeglądania pierwszych lepszych ofert szybko zorientujemy się, że zazwyczaj są one zróżnicowane pod kątem konkretnych, powtarzających się cech. Pierwszą z takich zmiennych jest lokalizacja- im bliżej centrum i im bardziej prestiżowa- tym cena za wynajem jest wyższa. Drugim aspektem jest oczywiście metraż wynajmowanego lokalu, a także standard i estetyka, jaka jest z nim związana. Odremontowane lokale w ramach reprezentacyjnych, zabytkowych kamienic mogą być droższe od lokali w blokach. Biuro w ramach nowoczesnego biurowca, który niedawno powstał i który dysponuje nawet parkingiem podziemnym również może mieć swoją cenę.

Bardzo istotne są również warunki najmu- koszt czynszu, okres czasu, na jaki zawierana jest umowa oraz ewentualne opłaty dodatkowe. Wśród kosztów dodatkowych znajdziemy oczywiście opłatę dla agenta nieruchomości, a także przewidziane kaucje o charakterze zwrotnym lub bezzwrotnym. Czasem może się okazać, że lokal może bardzo przypaść nam do gustu, ale niektóre wymagania właściciela są dla nas nie do przyjęcia. Nawet w takiej sytuacji warto próbować negocjować warunki. Jest to o tyle skuteczniejsze, jeśli lokal od dłuższego czasu jest już ogłoszony na wynajem, ale jeszcze nie udało się podpisać właścicielowi żadnej wiążącej umowy. Bardzo często okazuje się, że w taki sposób można się dogadać, jeśli obie strony zdecydują się na pewien kompromis.

Wymarzone biuro dla własnej firmy znajdziesz na stronie herbewo.krakow.pl

Najlepsze biuro dla firmy na start
Przewiń do góry