Duże zamiatarki drogowe- gdzie można je spotkać?

Zamiatarki drogowe mogą przyjąć różną formę, a ich rodzaj najczęściej dopasowuje się do powierzchni, która wymaga oczyszczenia. Bardzo często w przestrzeni miejskiej spotyka się niewielkie zamiatarki wyposażone w duże szczotki obrotowe. Te modele- które zostały zaprezentowane także na stronie Terberg Matec- zostały specjalnie zaprojektowane do tego, aby poruszać się na ograniczonej przestrzeni, gdzie znajdują się wąskie uliczki, ciasne skręty i trudno jest się poruszać nawet doświadczonemu operatorowi. Oprócz kompaktowych modeli, które są coraz nowocześniejsze także pod względem wyposażenia w napęd przyszłości- napęd elektryczny, dostępne są także duże zamiatarki przypominające samochody ciężarowe. Gdzie się je wykorzystuje? W jaki sposób oczyszcza się nimi ulice?

Duża powierzchnia sprzątania- duża zamiatarka

W dużych zamiatarkach drogowych jest możliwość transportowania sporych zbiorników na ciecze i dużych kontenerów na odpady. Dlatego też wykorzystuje się je tam, gdzie istnieje konieczność posprzątania dużej powierzchni. Najczęściej takie zamiatarki jeżdżą wokół placów budowy, przy inwestycjach drogowych, a także na drogach dojazdowych do takich miejsc, gdzie transportuje się różnego rodzaju kruszywa i materiały sypkie. Pojazdy te są regularnie sprawdzane pod kątem swojego stanu technicznego, a jeśli to konieczne- przeprowadzana jest naprawa zamiatarek. Co ważne, naprawa zamiatarek może dotyczyć zarówno osprzętu zamiatającego jak i innych części, typowych dla pojazdów ciężarowych. Ich serwisowanie wymaga więc pewnego doświadczenia.

Efektywność pracy zamiatarki

To, jak skutecznie oczyszcza ulice taka zamiatarka jest związane z tym, jaki ma ona osprzęt. Za oczyszczanie ulic w dużej mierze odpowiedzialne są specjalne szczotki obrotowe, które mają odpowiednie ułożenie oraz swój rozstaw. To, jakim rozstawem dysponują wpływa na to, jak dużą powierzchnię można oczyścić przy jednokrotnym przejeździe maszyny, a w przypadku dużych i ciężkich modeli zamiatarek- rozstaw ten jest duży. W tego rodzaju zamiatarkach raczej nie stosuje się umieszczania szczotek na froncie maszyny, jak ma to miejsce w przypadku maszyn miejskich i kompaktowych.

 

  • Osprzęt zamiatający umieszcza się z boku pojazdu i jest on skonstruowany z kilku szczotek umieszczonych na wysięgnikach hydraulicznych.
  • Osprzęt może być w formie wleczonej za pojazdem.

 

Dodatkowo, podczas sprzątanie usuwane są też śmieci, a także różnego rodzaju substancje chemiczne, które również mogą zanieczyścić jezdnię w konsekwencji wycieków z cystern czy w sytuacji wypadku na drodze.

https://www.terbergmatec.pl/

Duże zamiatarki drogowe- gdzie można je spotkać?
Przewiń do góry