Wykończenie pokoju dziennego i jego umeblowanie dla wielu osób stanowi spore wyzwanie. Z jednej strony jest tak w przypadku, kiedy mamy spory metraż tego wnętrza, gdyż trzeba wybrać wiele mebli, które muszą ze sobą ładnie współgrać. Nie mniejsze wyzwanie stoi przed osobami, które posiadają bardzo mały pokój dzienny, gdyż chciałyby w ramach tego wnętrza realizować różne potrzeby, a ciężko jest to wszystko zmieścić na tak małej przestrzeni. Tak czy inaczej, są pewne podstawowe elementy umeblowania, które koniecznie powinny znaleźć się w nowoczesnym pokoju dziennym.

Kącik jadalniany w firmie i miejsce do przechowywania

 

Zazwyczaj to właśnie te trzy rzeczy są najważniejsze w pokoju dziennym. W ramach tego pomieszczenia dobrze jest wydzielić miejsce z chociażby niewielkim stołem, gdzie zawsze będziemy mogli podejmować gości. Pokój dzienny powinien jednak służyć nam samym, a więc na pewno musi się tutaj znaleźć wygodna kanapa czy też fotele, nawet jeśli nie planujemy zakupu telewizora. W końcu- muszę się też tutaj znaleźć jakieś meble do przechowywania. Może to być komoda drewniana https://polanomeble.pl/18-komody, szafa, kredens czy inna witrynka- pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością takich mebli. Komoda drewniana z szufladami powinna być pojemna, a na jej blacie zawsze możemy umieścić jakieś dekoracje, które dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru.

Nowoczesny minimalizm

 

Wiele mebli nowoczesnych posiada minimalistyczny charakter. Duże, gładkie powierzchnie, minimum zdobień i jasne kolory- jeśli taka stylistyka jest nam bliska, z pewnością niejedna komoda drewniana z szufladami przypadnie nam do gustu. Same uchwyty meblowe również powinny być raczej proste, a nawet w ogóle możemy je pominąć decydując się na meble ze specjalnymi wgłębieniami zamiast uchwytów. Bardzo popularne są też meble lakierowane, których fronty bardzo ładnie się błyszczą i odbijają światło. Równie popularne są witryny z dużą ilością przeszkleń- szyby dodają meblom lekkości i w szczególności dobrze prezentują się w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, gdzie zależy nam na tym, aby nie przesadzić z ilością mebli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *